Ekibimiz

Yrd. Doç. Dr. Umut H. İNAN
Kurucu
Dr. Umut H. İnan, İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1999 yılında lisans derecesi aldı. Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde 1999-2001 yılları arasında yüksek lisans eğitimi alırken aynı zamanda araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde doktora çalışmasını tamamladı. Akademik çalışmalarına paralel olarak 1999 yılından itibaren 40’ı aşkın firmaya başta matbaa ve ambalaj sektörü olmak üzere yönetim sistemleri, süreç yönetimi, kurumsallaşma ve yönetim bilişim sistemleri alanlarında danışmanlık hizmetleri verdi. Ülkemizin önde gelen kağıt karton ambalaj üretimi yapan şirketlerinde tepe yönetimlerde görevler aldı. Umut H. İNAN’ın uzmanlık alanları arasında Yalın Üretim, KOBİ Yönetimi ve Kurumsallaşma, Yönetim Bilişim Sistemleri, Toplam Kalite Yönetimi, Lojistik, Depo ve Satınalma Yönetimi, Modern Üretim Sistemleri sayılabilir. Amerikan Kalite Derneği, Makine Mühendisleri Odası ve Yönetim Danışmanları Derneği üyesi ve sertifikalı İSG uzmanı ve eğitmeni olan Dr. İnan, halen Haliç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır.
Doç. Dr. Murat BASKAK
Doç. Dr. Murat BASKAK, İ.T.Ü. Endüstri Mühendisliği bölümünde çalışmalarına ve eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Uzmanlık alanları arasında üretim plânlama ve kontrol, lojistik, kuruluş yeri seçimi ve işyeri düzenleme, montaj hatlarının dengelenmesi, satınalma yönetimi, depo yönetimi, bakım yönetimi konuları bulunmaktadır.
Doç. Dr. Mesut YAVUZ
Mesut Yavuz İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1999 yılında mezun oldu. Aynı bölümde 1999-2001 yılları arasında Mühendislik Yönetimi programında yüksek lisans eğitimi alırken aynı zamanda araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2001 yılında doktora çalışmaları için Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Üniversitesi’ne gitti. Doktora çalışmalarında “Değişken Hazırlık ve İşlem Zamanlı Parti Üretim Sistemlerinde Üretim Düzgünleştirme” konusunu inceledi ve 2005 yılında Endüstri ve Sistem Mühendisliği branşında doktora derecesini aldı. Sonrasında aynı okulda misafir yardımcı doçent olarak çalışmaya başladı. 2007-2008 akademik yılından beri ABD Shenandoah Üniversitesi İşletme Okulu’nda Sayısal Yöntemler ve Tedarik Zincir Yönetimi alanlarında doçent ve MBA Program Direktörü olarak çalışııyor. Mesut Yavuz’un uzmanlık alanları arasında üretim sistemlerinin performansının artırılması, tedarik zinciri yönetimi, endüstriyel sistemlerde eniyileme uygulamaları ve yapay zekâ yer almaktadır.
Doç. Dr. Şevket SAYILGAN
Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Lisans, Marmara Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans, Marmara Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalı Doktora programlarını tamamladı. 1999-2004 yılları arasında Pamukbank Kredi Risk Yönetimi – Ekonomik Araştırmalar ve Sektörel Tahminler Servisinde Yönetici, 1999 yılında Toprakbank Menkul Değerler’ de Baş Ekonomist, 1998-1999 yılları arasında Garanti Bankası’nda Kurumsal Finansman Uzmanı, 1995-1998 yılları arasında Sınai Yatırım Bankası’nda İktisadi Tetkik ve Araştırmalar Uzmanı, 1990-1995 yılları arasında IBAR (International Banking Advisory and Research Group)’sa Analist olarak görev aldı. 1988-1995 yılları arasında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Basın Ekonomisi ve İşletmeciliği Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalışan Şevket Sayılgan; 2004 yılından beri Marmara Üniversitesi Basın Ekonomisi ve İşletmeciliği Ana Bilim Dalında Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. “Merkez Bankası Analitik Bilanço Analizi”, “Kurumsal Finansman”, “Para ve Döviz Piyasaları”, “Makro Ekonomik Göstergelerin Yorumlanması”, “Bankacılar için Ekonomi”, “Şirket Birleşmeleri ve Ekonomik Sonuçları”, “Türkiye’de Sermaye Piyasaları” gibi konularda eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.
Prof. Dr. Umut TUZKAYA
1978 yılında İstanbul’da doğdu. YıldızTeknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde Lisans (2000), YüksekLisans (2002), Doktora (2007) ve İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde İşletme Yüksek Lisansını (2003) tamamladı. Şubat 2008’de Öğretim Görevlisi, Aralık 2008’de Yardımcı Doçent ve Mayıs 2010’da Doçent unvanınıaldı. 2011 yılında Louisville Üniversitesi (Kentucky, ABD) bünyesindeki “Logistics and Distribution Institute”de misafir araştırmacı olarak acil durum lojistiği projelerinde çalıştı. Lojistik yönetimi, tedarik zinciri yönetimi, taşımacılık, taşıma modları, depolama ve tesis tasarımı konularında çok sayıda ulusal ve uluslararası makale, bildiri ve kitap bölümleri gibi akademik çalışmaları ve 150 civarında atfı mevcuttur. Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde yapılan akademik yayın sıralamasında çeşitli yıllarda ilk üçe girmiş ve çok defa TÜBİTAK yayın teşvik ödülleri almıştır.
Prof. Dr. Bülent DURMUŞOĞLU
1980’de Yıldız Teknik Üniversitesini, Makina Yüksek Mühendisi olarak tamamladı. İ.T.Ü. Endüstri Mühendisliği Bölümünde başladığı doktora çalışmalarını, 1986’da tamamladı. 1990’da İ.T.Ü. Endüstri Mühendisliği Bölümünde Doçent unvanını aldı. 1997 yılı sonunda aynı Bölümde Profesör oldu. Yalın/Hücresel Üretim ve Yönetim Sistemleri konularında çalışmakta, bu konularda ulusal ve uluslararası alanda çeşitli eser ve makaleleri bulunmaktadır. Danışmanlık faaliyetlerinde, Proje Yönetimi ve Kaizen yaklaşımlarını efektif bir şekilde kullanarak özellikle Endüstrimizin önde gelen kuruluşların üretim sistemlerinde, radikal iyileşmeler sağlamasında rol oynamaktadır.
Yrd. Doç. Dr. Ayberk SOYER
Yrd. Doç. Dr. Ayberk SOYER, İ.T.Ü. Endüstri Mühendisliği bölümünde çalışmalarına ve eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Uzmanlık alanları arasında yönetim ve organizasyon stratejileri, rekabet yönetimi, proje yönetimi, insan kaynakları yönetimi ve simülasyon konuları bulunmaktadır.
Doç. Dr. Sezi ÇEVİK ONAR
Doç. Dr. Sezi ÇEVİK ONAR, İ.T.Ü. Endüstri Mühendisliği bölümünde çalışmalarına ve eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Uzmanlık alanları arasında stratejik yönetim, karar verme yöntemleri ve stratejik opsiyonlar konuları bulunmaktadır.
Yrd. Doç. Dr. Cafer Erhan BOZDAĞ
Yrd. Doç. Dr. Cafer Erhan BOZDAĞ, İ.T.Ü. Endüstri Mühendisliği bölümünde çalışmalarına ve eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Uzmanlık alanları arasında simülasyon, sistem dinamiği ve bulanık kümeler teorisi konuları bulunmaktadır.
Dr. Murat DÜZGÜN
Ekim 1968’de İstanbul’da doğdu. 1985 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun oldu. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Lisans, 1993 yılında U.I.C. International Business Management – Pre-MBA (Chicago-U.S.A.), 2005 yılında Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme (Pazarlama Yönetimi – MBA) Yüksek Lisans Programını ve Teknik eğitim olarak Sakarya Üniversitesi “Mekatronik” (Elektromekanik-Robotik Ön Lisans) Meslek Yüksek Okulu’nu tamamladı. Okan Üniversitesi İngilizce İşletme Yönetimi doktora (Ph.D.) (Yönetim ve Organizasyon ana bilim dalında) derecesi sahibidir.. 1986-1990 yılları arasında, In-Teknik / İthalat ve İhracat firmasında Kurucu Üye ve Serbest Mütercim/Tercüman olarak çalıştı. 1994 yılından itibaren sırasıyla; Aksa Jeneratör Paz. A.Ş. Firmasında Dış Ticaret Müdür Yardımcısı, Honda – Anadolu Otomotiv Firmasında İhracat Pazarlama Müdürü, Hema Endüstri A.Ş.’de (John Deere / U.S.A. projesi) İhracat Pazarlama ve Lojistik Koordinatörü ve A.I.A. – Bin Jabr Group (U.A.E.) Askeri Araçlar (HMTV) projesinde, Türkiye ve Avrupa Lojistik Md. olarak görev yaptı.